Poorbetoonplokke ROCLITE tootev Roclite OÜ tehas Ahtmes on Ida-Virumaa regioonis arvestatav tootmisettevõte. Patenteeritud keskkonnasäästlik tootmine ning kaasaegsed Masa-Henke (Saksamaa) poolt tarnitud tootmisliinid võimaldavad valmistada müüriplokke, mille kvaliteeti hindavad Eesti, Läti ja Leedu, aga ka Soome, Rootsi ning Venemaa Peterburi piirkonna ehitajad.

Roclite OÜ tehas asub tootmiskompleksis, mis 1961 aastal alustas tegevust Ahtme Ehitusmaterjalide Kombinaadi nime all. Peale Eesti taasiseseisvumist erastas tootmiskompleksi AS Silbet, mis tootis „Silbet Plokk“ nime all ehitusplokke kuni 2010 aastani. 2011 aastal omandas OÜ Silbeti Plokk varad Viru Keemia Grupp AS (VKG), mille tütarettevõte VKG Plokk OÜ jätkas pärast investeeringuid tootearendusse ja kvaliteeti poorbetoonplokkide valmistamist juba ROCLITE kaubamärgi all. 2017 aasta alguses müüs VKG tütarettevõtte Põhjamaade juhtivale poorbetoonitootjale Aeroc International AS. VKG Plokk OÜ ärinimi muutus tehingu järgselt Roclite OÜ-ks.

Põlevkivituha kasutamine ehitusplokkides võimaldab olulisel määral säästa nii tsementi kui ka Eesti ehitusmaavarasid – lubjakivi, savi, liiva – mida kasutatakse teiste kergplokkide valmistamisel.

Roclite OÜ-s töötab hetkel 58 inimest – oleme Ahtmes ühed suurimad tööandjad. Tänu nende inimeste hoolsale tööle on ROCLITE ehitusplokid nõutud kaup nii Eestis kui väljaspool, ca 80% Roclite OÜ toodangust moodustab eksport.

Ehitusmaterjalide tootmine jääk- ja kõrvalproduktidest on Euroopas kasvav ja keskkonnakaitseliselt eelistatud trend, kuna võimaldab säästa puhtaid looduslikke materjale ning vältida täiendavat maavarade kaevandamist.

Ahtme mnt 145, 31027 Kohtla-Järve
Reg nr: 12171563