Roclite müüriploki  paigaldusjuhend

Tutvu tootekataloogiga siin.

Roclite plokkide paigaldamisel kasutage plokiliimi või peeneteralist mördisegu ehk sidusainet. Kõik vuugid peavad olema ühtlaselt täidetud sidusainega. Sidusaine kiht peab olema nii paks, et sidusaine paigaldatud ploki vahelt kergelt välja valgub. Välja valgunud sidusainel lastakse kergelt taheneda ning eemaldatakse seejärel kellu või pahtlilabidaga.

Roclite plokki saab täpseks lõigata nii käsisaega, kui elektrilise lintsaega.

Nb! silluste ja u-plokkide lõikamine ei ole lubatud.

 

ESIMENE PLOKIRIDA

Esimene rida vundamendil tuleb paigaldada müürimördiga. Eelnevalt on vaja katta vundament hüdroisolatsiooniga. Rihi esimene plokirida täpselt paika, kasutades vesiloodi ja kummihaamrit.
Kui müürimört on kivistunud puhasta pealmiselt pinnalt lahtine mört ja tolm.

Esimesele plokireale tuleb paigaldada armatuurvardad AIII läbimõõduga 8mm. Selleks freesi plokireale paraja sügavusega sooned. Kasuta selleks kas elektrilist- või käsifreesi. Freesimise järgselt puhasta sooned ja täida sidusainega. Seejärel paigalda soonde eelnevalt mõõtu lõigatud armatuurvardad.
Jälgi, et armatuur on sidusainega ühtlaselt kaetud, eemalda liigne sidusaine. Kanna sidusaine liimikelgu või kelluga ühtlase kihina ploki horisontaalpinnale. Kata ka ploki vertikaalpinnad sidusainega. Kummihaamriga koputades loodi plokid paika.

Pärast esimese plokirea paigaldamist tuleb lasta mördil kivineda ning valmistada ette sile ja loodis horisontaalne pind. Ebatasasused lihvida  hõõrutiga. 

esimene-plokirida1

Müüritise plokirida tuleb alati armeerida. Täpseid armeerimis juhiseid vaata siit.

MÜÜRITISE LADUMINE

Kui esimese plokirea sidusaine on piisavalt kivistunud järgneb järgnevate plokiridade paigaldus. Esimese plokirea peale ehitatakse müüritis. Sirge müüritise saamiseks on mõistlik kasutada rihtimisnööri. Müüritise ladumist alusta liimipadja moodustamisega esimese plokirea peale. Kõige lihtsam on liimipadi valada ette liimikelguga. Poorbetoonplokid paigalda tihedalt üksteise järel liimipadjale. Plokid looditakse ning ebatasasused eemalda hõõrutiga. Plokiridade paigaldust jätka kuni jõuad akna- ja usteavauste ülemise kõrgusmärgini. Müüritist on vaja armeerida iga neljanda plokirea järel.

esimene-plokirida

 

Vaheseina paigaldus Roclite 100 vaheseinaplokkidega

Kontrolli aluspõranda tasasust ning määra vaheseina asukoht. Vajadusel tasanda aluspõrandat. Ladumise hõlbustamiseks kinnita seinale vertikaaltugi ja põrandale horisontaaltugi. Liimi põrandale 10mm vahtpolüstürooli riba. Kata nii vahtpolüstürooli riba kui ploki serv sidusainega ning vii nad nakkesse.
Jälgi, et kogu ploki serv oleks sidusainega kaetud. Aseta plokk omale kohale ja koputa kummihaamriga paika. Kata teise plaadi serv sidusainega ning aseta see esimese plaadi vastu. Vaheseina fikseerimiseks olemasoleva seinaga kasuta alumiiniumvarrast, mis paiguta seina 45-kraadise nurga all.

Kui esimene rida paigas, kata ploki pealmine pind ühtlaselt sidusainega ning alusta uue rea ladumisega.

LÄBIVIIGUD MÜÜRITISEST

Poorbetoonist müüritisest kommunikatsioonitorude jaoks läbiviikude teostamisel tuleb arvestada, et lõikeid ei tehtaks läbi horisontaalse vuugiarmatuuri. Vältida lõigete teostamist hoone nurkades ja läbilõigete kaared omavahel ei lõikuks, kuna läbilõigatud osa peab hakkama töötama kui võlv.

Suuremate kui 500 mm diameetriga avade puhul tuleb teha projekteerijal täiendav tugevusarvutus. Läbiviike võib läbi müüritise teostada kuivmeetodil teemant puuriga.

Kaablisooned freesida elektrilise või käsifreesiga.

DEFORMATSIOONIVUUGID

Ilmastikust tulenevalt võivad plokkseintes tulla mahumuutused. Plokksein on tõmbepingete osas hea vastupidavusega, kuid siiski võib aja jooksul ette tulla pragude tekkimine. Sellised praod ei kujuta ohtu müüritise üldisele tugevusele. Praod võivad tekkida ka vundamendi või kandetalade ebapiisavast jäikusest. Müürilahenduse väljatöötamisel soovitame konsulteerida projekteerijate ja ehitajatega.
Et vähendada Roclite müüritise ehitamisel pragude tekkimise ohtu soovitame jagada müüritis deformatsioonivuukidega osadeks või kasutada armeerimist.

Deformatsioonivuukide täpse asukoha määrab projekteerija, kes teab hoone täpset konstruktsiooni ning erinevate materjalide sobivust.

Roclite müüritise juures soovitame kasutada deformatsioonivuuki kui:

  • sooja ja külma seina liitumisel või üleminekul
  • muutub plokkseina paksus või kõrgus olulisel määral
  • pikkade kandvate seinte ristumisel
  • armeerimata seinte pikkus on üle 6 m (seinte armeerimine võimaldab suurendada deformatsioonivuukide vahekaugust kuni 14 m)

Deformatsioonivuugi soovitame tihendada mineraalvillaga, väliselt elastse vuugitäitega. Deformatsioonivuugi pikkus kooskõlastada projekteerijaga, soovituslik vuuk (10-15 mm).

 

Bauroc AS
Ritsika vkt 13, 31027 Kohtla-Järve
Рег. Код: 10198948